Adobe Connect 11.x Canlı Ders Sisteminin Yeni Özellikleri

 Adobe Connect 11.x Canlı Ders Sisteminin Yeni Özellikleri
Okunuyor Adobe Connect 11.x Canlı Ders Sisteminin Yeni Özellikleri

Adobe Connect, konumdan bağımsız olarak uzaktan eğitim ve sanal toplantılar gerçekleştirmeyi sağlayan bir dijital platformdur. Özellikle günümüzde yaşanan küresel salgın tehdidinde Adobe Connect’e duyulan gereksinim bir hayli artmıştır. Peki Adobe Connect 11.x canlı ders sisteminin yeni özellikleri nelerdir, kullanıcılarına ne vadediyor?

Adobe Connect, mobil cihazlardan erişim imkanı sunması onu öncelikli tercih konumuna getirmektedir. Mobil cihazlardan erişim ile dünya üzerinde pek çok şirket ya da eğitim kurumu Adobe Connect’i tercih etmektedir. Herhangi bir uzaktan eğitim programı ya da sanal toplantı için gereken tüm nitelikleri kendi bünyesinde taşımaktadır. Ayrıca oldukça esnek ve kolay genişletilebilir bir formu vardır. Bu sebeple birçok farklı özelliğini kullanabileceğiniz bir XML API mevcuttur. Burada ayrı ayrı satın alınabilecek bileşenler yer almaktadır: Adobe Connect Server, Adobe Connect Meeting, Adobe Connect Training, Adobe Connect Events gibi. Kişi burada amacına ve ihtiyacına yönelik paketi edinebilmektedir.

Adobe Connect 11.x ile sesli ve görüntülü iletişime ek olarak SWF yani flash animasyonları, yazılım animasyonları, video dosyaları (mp4, flv vb.), yazılım simülasyonları ve PDF dokümanları paylaşılabilmektedir. Ayrıca beyaz tahta uygulaması ile de yüz yüze bir toplantı – eğitim havası yaratılmaya çalışılmıştır. Katılımcılar Adobe Connect’in sanal sınıf ya da toplantı salonlarına oldukça kolay bir şekilde erişebilmektedir. Çünkü bunun için ekstra hiçbir yazılıma ihtiyaç duyulmamaktadır. Gereken şey sadece aktif bir internet bağlantısı ve akıllı bir cihazdır. Kısaca Adobe Connect 11x ile;

  • Katılımcılar ile sesli, görüntülü ve yazılı bir iletişim kurulabilir.
  • Doküman, belge, video paylaşılabilir.
  • Eğitim verilip sunum yapılabilir.
  • Çok kısa bir zaman diliminde geniş topluluklar ile iletişime geçilebilir.
  • Sunumların daha görsel, daha işlevsel ve daha verimli geçmesini sağlayabilir.
  • Verilen eğitimler ya da sunumlar kaydedilip arşivlenebilir.
  • PC ekranı paylaşılabilir ve çizimler yapılarak görsellik ön plana çıkarılabilir.
  • Konumdan ve zamandan bağımsız olarak sunum ya da eğitim içerikleri yaratılıp yayınlanabilir.
  • Katılımcıların performansları sürekli ve pratik şekilde takip edilebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın