• Ana Sayfa
  • Gündem
  • Açık lise AÖL; 1. Dönem sınav tarihleri belli oldu! 2020 – 2021 eğitim yılında AÖL ne zaman yapılacak?

Açık lise AÖL; 1. Dönem sınav tarihleri belli oldu! 2020 – 2021 eğitim yılında AÖL ne zaman yapılacak?

 Açık lise AÖL; 1. Dönem sınav tarihleri belli oldu! 2020 – 2021 eğitim yılında AÖL ne zaman yapılacak?
Okunuyor Açık lise AÖL; 1. Dönem sınav tarihleri belli oldu! 2020 – 2021 eğitim yılında AÖL ne zaman yapılacak?

Açık lisede eğitim ve öğretim hayatına devam eden öğrenciler ne zaman ilk sınavlarını olacaklarını merak ediyor. 5 ve 6 Aralık tarih aralığında yapılacak olan sınavların başka bir tarihe ertelenme kararının alınmasının ardından binlerce AÖL sınavları için yeni tarihlerin ne zaman açıklanacak olduğunu merak ediyor. Yeni sınav tarihlerinin açıklanması ile ilgili öğrenciler zamanı merak ediyor. Milli eğitim bakanlığı tarafından yeni bir duyuru gelmesi ile beraber sınavlar ne zaman olacak tüm öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı AÖL sınavları ne zaman olacak? İşte merak edilen sınav tarihleri…

Vaka sayılarının bir anda hızlı bir şekilde artış göstermesinden sonra AÖL sınav tarihleri yeniden ertelendi. 1. Dönem ilk sınavları 5 ve 6 Aralık tarihleri arasında yapılacakken bu vaka sayılarından dolayı ertelendi. Şimdi korona virüs tedbirleri kapsamında ileri tarihe alındığına dair açıklamalar yapılmıştı.

AÖL sınavları ne zaman ve hangi tarih aralığında yapılacak?

AÖL sınav tarihleri kapsamında yapılan açıklamaların ardından tüm öğrenciler yeni bir açıklama bekliyor. 5 ila 6 Aralık günleri açık öğretim lise sınavlarının yapılmasına karar verilmişti. Fakat açıklanan vaka sayılarından dolayı bu sınavlar ertelendi. Milli eğitim bakanlığı tarafından yeni sınav tarihleri hakkında bir açıklama gelsin diye tüm öğrenciler tarafından büyük bir merak ile araştırılmaya başlandı.

AÖL sınav yerleri açıklandı mı?

AÖL sınavları ne zaman yapılacağına dair öğrenciler tarafından konu araştırılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde MEB tarafından yapılan açıklama ile beraber 5 ve 6 Aralık tarihlerinde yapılacak ola Açık öğretim lise sınavları ertelenmişti. Milli eğitim bakanlığı tarafından açık öğretim lise sınav takvimi üzerinde yapılan değişikliğin ardından yeni bir açıklama gelmesi bekleniyor. İlerleyen günler içerisinde yeni gelecek olan açıklama ile beraber öğrencilerin ne zaman sınava girecekleri araştırılmaya başlandı. 4 seçenekli ve çoktan seçmeli olarak yapılacak her sınav için toplam 20 soru sorularak sınavların uygulanması meydana da gelecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın